زردچوبه در درمان سرطان، افسردگی و دیابت موثر است

زردچوبه که در ادویه کاری استفاده می شود و به خردل، رنگ زرد می دهد در درمان سرطان، افسردگی و دیابت موثر است

 

 

به گزارش روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی و به نقل از ایرنا، محققان آمریکایی می گویند: زردچوبه که در ادویه کاری استفاده می شود و به خردل، رنگ زرد می دهد در درمان سرطان، افسردگی و دیابت موثر است. تحقیقات دانشگاه پزشکی تگزاس و مرکز سرطان هوستون واقع در آمریکا نشان می دهد کورکومین که یکی از اجزای تشکیل دهنده زردچوبه است می تواند به درمان سرطان، افسردگی و دیابت کمک نماید.
در طب سنتی از این ادویه برای درمان بیماری هایی نظیر مشکلات زنان، مشکلات معده، اختلالات کبدی، بیماری های عفونی و اختلالات خونی استفاده می شود و امروزه علم روز دنیا نیز برای استفاده از این ادویه دلایل علمی یافته است. مطالعات سلولی نشان می دهد کورکومین که ۲ درصد از ۵ درصد کل زردچوبه را تشکیل می دهد ماده ای ضد میکروب، عامل ضد جهش زا، ضد سرطان و ضد میکروب است.
به گفته محققان مطالعات زیادی در این زمینه بر روی جانوران انجام شده است که توانایی بالقوه این ادویه در برابر بیماری های التهابی مانند سرطان، بیماری های عصبی، افسردگی، دیابت، چاقی و آترواسکلروز را نشان می دهد. در مطالعات بالینی نیز این ادویه در برابر بیماری های انسانی متعدد، از جمله سل، سرطان، دیابت، سندرم روده تحریک پذیر، آکنه و فیبروز اثربخشی از خود نشان داده است. این یافته اخیر دانشمندان دریافته ها در (Molecular Nutrition & Food Research) منتشر شده است.

پایان پیام / ش ۱۱۸
روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی
نماینده هیات نظارت بر سمن های استانداری خراسان رضوی

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن توسعه سلامت مهرپارسی می باشد.