همایش آموزشی دیابت و سفر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی نجمن توسعه سلامت مهرپارسی، این انجمن با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و شرکت نوونوردیسک پارس، همایش آموزشی دیابت و سفر را برگزار کرد. محبوبه حسین پور کارشناس آموزش بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان به مرور همایش ها، کارگاه ها و جلسات آموزشی در قالب سلامت از ابتدای سال در همایش دیابت و سفر پرداخت و پاسخگوی سوالات حاضرین بود.

اعظم رئیس زاده مدیر واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت از روند افزایشی استقبال خانواده های دارای کودکان دیابتی در واحد آموزش کودک و نوجوان خبر داد و به برنامه های سال آتی این واحد پرداخت .

دکتر صالحی در این همایش ضمن تاکید بر اینکه نگهداری درست از انسولین و دارو ها بسیار مهم است نکات زیر را بیان کرد:

۱- انسولین را در کیف خنک نگهدارنده نگهداری کنید و پشت شیشه ماشین و در معرض نور نگذارید.

۲- در صورت روشن بودن بخاری انسولین در معرض گرما نباشد.

۳- انسولین و گلوکومتر را در دسترس خود قرار دهید.

۴- گاهی در طول سفر به طور مداوم در وسیله نقلیه بی تحرک می نشینیم در این شرایط در صورتی که در قطار یا اتوبوس هستید کمی راه بروید و اگر با وسیله شخصی هستید هر دو ساعت توقف کرده و کمی راه بروید . توجه داشته باشید این بی تحرکی می تواند سبب افزایش قند خون و همچنین لخته شدن خون در پاها شود .

۵- گاهی در طول سفر ممکن است فعالیت بیشتر شده و ساعات خواب کمتر شود یا یکی از وعده های غذایی حذف شود . تمام این بی نظمی ها می تواند نوسان قند خون به همراه داشته باشد مهم است که در زمان سفر هم نظم و برنامه ریزی داشته باشید .

وی همچنین وسایل مورد نیاز سفر برای افراد دیابتی را اینگونه برشمرد:

۱- کارت شناسایی انسولین

۲- انسولین و دیگر داروها (دو برابر داروی مصرفی همیشگی به همراه داشته باشید . مثلا برای ۴ روز معمولی چند واحد انسولین استفاده می کنید ؟ حالا برای سفر دو برابر این مقدار انسولین همراه ببرید.)

۳- دستگاه گلوکومتر (نوار تست قند خون دو برابر مصرف همیشگی و باطری اضافه)

۴- یک ماده قندی ساده (کربوهیدرات ساده) مثل آب قند

۵- یک ماده کربوهیدرات پیچیده مثا سه عدد بیسکوئیت ساده سبوسدار

۶- کیف خنک نگه دارنده انسولین

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن توسعه سلامت مهرپارسی می باشد.