حلقه آبی ، نماد بیماری دیابت در مشهد تشکیل شد.

روز جهانی دیابت 1398

به گزارش روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهرپارسی روز پنج شنبه ساعت ۸ صبح در هفدهمین مراسم بزرگداشت روز جهانی دیابت با حضور بیش از هزار شهروند مشهدی در سالن ترافیک برگزارگردید.

هاجر شریفی مدیر برنامه آئین بزرگداشت روز جهانی دیابت گفت : این مراسم توسط بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان با مشارکت انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی و دیگر سازمان های دولتی و غیر دولتی به منظور ارتقاء سطح آگاهی شهروندان و ترویج فرهنگ تندرستی در جامعه و همچنین مواجهه آگاهانه شهروندان با این بیماری فراگیر غیر مسری با توجه به بالا رفتن آمار مبتلایان به دیابت در ایران و جهان اقدام به برگزاری آئین بزرگداشت روز جهانی دیابت در مشهد با حضور تعداد بی شماری از بیماران دیابتی و همشهریان غیردیابتی برگزار گردید.

وی عناوین برنامه های برگزار شده در این همایش را به شرح ذیل اعلام کرد:

پیاده روی بزرگ خانوادگی

تشکیل بزرگترین حلقه آبی شرق (کشور نماد دیابت)

ایستگاه صبحانه سالم با صبحانه متبرک حضرت رضا(ع)

اجرای تئاتر باور های غلط در دیابت با اجرای کودکان مبتلا به دیابت

خدمات پایش سلامت

غرفه ویژه کودکان و نوجوانان

برگزاری سومین جشنواره غذای سالم

اهدای جوایز به قهرمانان دیابت

اهدای جوایز به برندگان مسابقات خاطره نویسی ، برندگان جشنواره غذا و دیابتی های فعال

برگزاری مسابقه عکاسی

شریفی با بیان اینکه هر سال از سوی فدراسیون بین المللی دیابت شعاری تعیین می شود گفت : با توجه به اهمیت بیماری دیابت و عوارض آن در خانواده شعار امسال از سوی این فددراسیون دیابت و خانواده اعلام گردیده است .

بر این اساس این آئین،  پیاده روی خانوادگی به عنوان برنامه آغازین این مراسم اعلام شد که با شعارهایی همچون محافظ سلامت خانواده خود باشید ، ورزش برای سلامت، نه به دیابت می گوییم ، سلامتی می جوئیم در این پیاده روی بزرگ شرکت کرده و پس از آن بزرگترین حلقه آبی شرق کشور در سالن ورزشی دانشگاه فرهنگیان واحد ثامن الحجج  تشکیل شد.

در ادامه مراسم همایش روز جهانی دیابت با خیر مقدم آقای بهرام فروزنده فر رئیس هیت مدیره و مدیرعامل بنیادبین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان آغاز شد و در ادامه آقای دکتر صادقی مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری ها و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و  به اهمیت بیماری دیابت و کنترل آن پرداخت در این بین ایشان پاسخگوی سوالات بیماران دیابتی نیز بودند.

دکتر فرهاد رجب پور صنعتی مدیر آموزش و درمان بنیاد دیابت ضمن معرفی بیماری دیابت آمار های روز افزون این بیماری پرداخت و آن را ام الامراض دانست.

اجرای تئاتر کودکان دیابتی انجام شد و در پایان این مراسم جوایز ویژه ای به قهرمان دیابت سال، بیماران دیابتی فعال ، نفر برتر جشنواره غذای سالم و برندگان مسابقه خاطره نویسی بخش کودک و نوجوان اهدا شد.

در حاشیه مراسم خدمات غربالگری دیابت و  پایش سلامت توسط کارشناسان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به صورت رایگان انجام گردید ، غرفه بازی و کودک از مراکز خانه فرهنگ کودک نیز پذیرای کودکان حاضر در مراسم بود.

در این مراسم استانداری خراسان رضوی ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هیأت ورز ش های همگانی ، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی ، مرکز نیکوکاری بانوان شریف ،  دانشگاه فرهنگیان ثامن الحجج ، شهرداری منطقه ۱۱، فرهنگسرای ترافیک ، گروه راه سلامتی ، انجمن توسعه سلامت مهرپارسی، انجمن حامیان بانوان شریف ، درمانگاه میلاد ، ماهنامه سلامت و تندرستی ، کانون گسترش عکاسی مشارکت داشتند.

 

انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی

مشهد- بلوار سجاد – بین سجاد ۲ و ۴ – پلاک ۵۶

۰۵۱۳۷۶۵۰۴۰۰-۱

 

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن توسعه سلامت مهرپارسی می باشد.