درباره ما

انجمن توسعه سلامت مهر پارسی یک نهاد غیر دولتی ، غیرانتفاعی و یک سازمان مردم نهاد است که در حوزه ترویج فرهنگ تندرستی تحت نظارت وزارت کشور فعالیت می کند. 

انجمن توسعه سلامت مهر پارسی در سه سال گذشته خدمات ارزنده و گسترده ای به افراد جامعه ، شهروندان و به خصوص بیماران دیابتی ارایه داده است.

از آنجایی که نیمی از افراد جامعه از بیماری خود آگاهی ندارند انجمن تلاش نموده در راستای پیشگیری و آموزش دقیق و منظم اقداماتی مؤثر انجام دهد .

خدمات ارایه شده توسط انجمن را می توان به سه بخش عمده تقسیم کرد:

– خدمات آموزشی

– خدمات درمانی

-خدمات حمایتی

۱- خدمات آموزشی :

از عمده فعالیت های این موسسه خدمات آموزشی می باشد انجمن بر خود تکلیف می داند نسبت به این امر مهم با تمام قوا همت نهد و نسبت به آگاهی، اطلاع رسانی و آموزش افراد جامعه و بیماران اقدامات گسترده ای انجام دهد از این رو در سر فصل های مختلف نسبت به ارتقاء سطح سلامت افراد تلاش می کند. خدمات آموزشی ارایه شده در این سه سال به شرح ذیل اعلام می گردد:

تهیه و اجرای برنامه های علمی و عملی ارتقاء فرهنگ سلامت همگانی و ارتقاء و آموزش سلامت همگانی

تلاش و تهیه و تدوین و نشر مطالب علمی و مرتبط در حوزه سلامت از طریق نوشتاری ، صوتی ، تصویری ، آموزشی ، سمینار ، همایش ، نشریه ، کتب ، پمفلت با علوم داخلی و خارجی

۲-  خدمات درمانی :

روزانه تعداد بسیاری از بیماران تحت پوشش این سازمان مردم نهاد با مراجعه به درمانگاه های طرف قرارداد انجمن مراجعه می نمایند که در این مراجعات مواردی همچون آزمایش قند خون ، کنترل فشار و مشاوره تغذیه ؛ معاینات لازم دیابت از قبیل معاینه کف پا و زخم های دیابتی , توسط کارشناسان و پزشکان حاذق و دوره دیده بصورت رایگان یا ارزان انجام می گیرد .

در سال ۱۳۹۰ از سوی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی به تعداد ۲۴۳۷ نفر در مشهد  خدمات درمانی ارایه شد که در این راستا انجمن مبلغی بالغ بر ۱۵۰  میلیون ریال جهت بیماران دیابتی  عضو و تحت پوشش خود هزینه درمان نموده است .لازم به یادآوری است این مبلغ بدون احتساب هزینه های خدمات سرپایی پرستاری و مشاوره های روانشناسی و مامایی می باشد.

۳- خدمات حمایتی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی :

از جمله خدمات حمایتی انجمن توسعه سلامت شامل موارد زیر می باشد :

حمایت از بیماران نیازمند  توسط واحد مددکاری در انجمن توسعه سلامت مهر پارسی

طرح ملی صدور کارت شناسایی برای بیماران دیابتی در کل کشور

همکاری با خیرین و یاوران توسط واحد مشارکت های مردمی

طرح حمایت از طرح های پژوهشی دانشجویان 

اعطای نمایندگی  علمی در کل کشور

واحد فروشگاه تندرستی

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن توسعه سلامت مهرپارسی می باشد.