ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

همایش آموزشی انسولین تولدی دیگر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهرپارسی، این انجمن با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و شرکت نوونوردیسک پارس، همایش آموزشی دیابت و انسولین را با عنوان انسولین تولدی دیگر برگزار کرد.

در این همایش نمایشی با عنوان " انسولین تولدی دیگر" توسط گروه تئاتر کودک و نوجوان بنیاد دیابت اجرا شد. این نمایش تحت عنوان "داستان انسولین" به ماجرای کشف انسولین و تست آن روی انسان اشاره داشت و طی این نمایش بر یکسری باورهای غلط راجع به انسولین مثل اینکه" انسولین از بدن سگ است و یا هرکس کارش به تزریق انسولین برسد به آخر خط رسیده است و یا با تغذیه و ورزش و داروی گیاهی می توان کار انسولین را در بدن انجام داد" خط بطلان کشیده شد. این نمایش با حضور سه نوجوان و یک کودک دیابتی به همت کارشناس واحد کودک، خانم رئیس زاده، و با امید اصلاح این باورهای غلط و افزایش اطلاعات مخاطبین برگزار شد.

 سپس دکتر یاشار صالحی به توضیح انسولین و نقش این هورمون در بدن و نیز نقش تغذیه صحیح در کنترل دیابت و کاهش مقاومت بدن به انسولین پرداخت.

دکتر صالحی با توجه به طبقه بندی هرم غذایی تغذیه یک فرد را در طول یک روز مورد بررسی قرار داد و حاضرین را از نقش اساسی تغذیه در این بیماری آگاه کرد. همچنین نوع تغذیه برای کودکان و نوجوان را خصوصا در ساعاتی که در مدرسه حضور دارند بسیار مهم دانست و توصیه هایی به والدین کودکان کرد.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ برگزار و به سوالات حضار پاسخ داده شد.