ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

اختتامیه جلسات بازی درمانی کودکان زیر 9 سال بنیاد دیابت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی، با همکاری بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیانچهارمین و آخرین جلسه بازی درمانی کودک را برگزار کرد.

اعظم رئیس زاده روانشناس واحد کودک و نوجوان ضمن بیان این نکته که کاعتماد به نفس، سلاح کودکان در برابر چالش های زندگی است گفت: دیابت چالشی بزرگ در زندگی کودک دیابتی و خانواده اش محسوب می شود.

در سایه اعتماد به نفس قوی، پذیرش و درمان اصولی و آموزش است که کودک دیابتی بدون عوارض روحی و جسمی، آینده ای روشن و سالم خواهد داشت.

رئیس زاده  تاکید کرد کودکی که احساس خوبی در مورد خود دارد خوش بین و واقع بین بوده و راحت تر با فشارهای روحی محیط چه مرتبط با دیابت و چه غیر مرتبط با دیابت مواجه می شود.

وی در ادامه افزود:همیت این موضوع اینجاست که اعتماد به نفس به شدت تحت تأثیر برخورد والدین با کودک است تا ذات بچه. پدر و مادری که برای رفتارشان با کودک برنامه ریزی دارند کمتر ممکن است در آینده با نوجوان لجباز یا افسرده یا بی تفاوت دیابتی روبرو شوند.

کارشناس واحد کودک و نوجوان گفت : این سری از آموزش ها برای اولین بار در کشور و به همت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و با هدف آموزش به خانواده ها و ارتباط بیشتر با کودکان زیر 9 سالبه طور مجزا و به صورت تخصصی اجرا می شود.

شایان ذکر است این جلسات در دو زمان پشت سرهم به صورت جداگانه "بازی درمانی تخصصی جهت کودکان" و "کارگاه ویژه والدین با بررسی موضوع جلسه و پرسش و پاسخ والدین حاضر" برگزار شد.