ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

جلسه آموزشی واحد کودک و نوجوان مهرپارسی جهت والدین کودکان و نوجوانان دیابتی

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی، این انجمن  با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان اقدام به برگزاری جلسه آموزشی والدین کودکان و نوجوانان دیابتی کرد .

اعظم رئیس زاده مدیر واحد کودک و نوجوان مهرپارسی گفت : نظر به اینکه آموزش در دیابت از مهم ترین ارکان درمان است؛ واحد کودک و نوجوان مهرپارسی به منظور غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان مبتلا به دیابت با هدف افزایش آگاهی، کاهش نگرانی و توانمند سازی این عزیزان به جهت کنارآیی بهتر با دیابت، برنامه تابستانه های واحد کودک و نوجوان را از 28 تیر ماه تا یکم شهریور ماه برای کودکان و نوجوانان و در تاریخ  97/6/15برای والدین جهت ایجاد روابط بهتر با فرزندشان و توانمند سازی بیشتر در کنترل دیابت فرزندشان برگزار کرد. 

 

وی افزود : در جلسه روز پنجشنبه 15/6/97 که با حضور والدین دیابتی های تیپ یک برگزار شد مطالبی در خصوص حضور مستقل بچه ها در مدرسه، نحوه معرفی دیابت به اولیاء مدرسه و کسانیکه لازم است در جریان آن باشند، لزوم پذیرش دیابت از سوی والدین برای کنارآیی فرزند با دیابت، نحوه رفتار والدین با موقعیت هایی از قبیل: عدم همکاری فرزند در کنترل و تزریق، مواجهه با قند خون های بالا، کنترل شرایط در بحران افت قند خون، ایجاد انگیزه در فرزند، درک و همدلی با فرزند، راههایی برای تقویت اعتماد به نفس در فرزند، کنترل احساسات خود (والد) به عنوان فردی بالغ و ....

مروری بر چگونگی انجام تست های خانگی با دستگاه و تفاوت نتایج تست آزمایشگاه و تست خانگی. مروری بر اصول پنجگانه کنترل دیابت. از موارد مطرح شده در جلسه بود.

در این جلسه والدین به تبادل اطلاعات نیز پرداختند و تجارب موفق ایشان در جلسه اعلام شد.  

در این جلسات فعالیتهایی عملی برای رویارویی با اهداف آموزشی ارائه شد، با امید به اینکه استفاده از این مطالب به شرایط ایده آل مد نظر والدین و فرزندان و آرامش خیال و کنترل مطلوب دیابت منجر شود.