ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

برگزاری مرحله دوم از سلسه همایش های آموزشی مواجهه آگاهانه با دیابت و اجرای خدمات پایش سلامت و غربالگری در ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی،این انجمن با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان در طرح آموزش به کارکنان کمیته امداد شماره 3 در زمینه پیشگیری و کنترل دیابت و معرفی بیماری دیابت جلسه آموزش دیابت چیست؟ در تاریخ  11 اردیبهشت ماه 1397 در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار کرد.

در این نشست آموزشی فرشته هنری معاونت آموزشی بنیاد دیابت ضمن بیان فاکتورهای مستعد کننده این بیماری به تعریف آن و راه های پیشگیری از آن پرداخت.

خانم هنری گفتند: دیابت یک اختلال در سوخت و ساز( متابولیسم ) بدن است که در آن انسولین به میزان کافی وجود ندارد. و یا قادرنیست وظایف خودش را به خوبی و درستی انجام دهد. بیماری دیابت یک بیماری مزمن غیر واگیر است که درمان قطعی ندارد. ایشان همچنین به عوامل مستعد کننده دیابت اشاره نمودند:

1-      سن بالا

2-      چاقی

3-       ارث

4-      در خانم ها با سابقه تولد نوزاد با وزن بیشتر از 5/4 کیلو گرم

5-      فشارخون بالا

6-      چربی خون بالا

7-      کم تحرکی

8-      استرس

9-      رژیم غذایی نامناسب

ایشان تاکید کردند از آن جایی که روز به روزبه تعداد بیماران دیابتی افزوده می شود واین بیماری هم درمان قطعی ندارد. لازم است که پیشگیری زود هنگام را انجام دهیم که از بروز این بیماری و عوارض آن جلوگیری کنیم.

غربالگری موثرترین راه برای تشخیص و کنترل دیابت است.

 در حاشیه این همایش آموزشی خدمات پایش سلامت غربالگری دیابت کنترل BMI کنترل فشار خون  و مشاوره فردی توسط کارشناسان بنیاد دیابت ارائه گردید.