ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

همایش تغذیه سالم در دبیرستان پسرانه شهید قاصدی - والدین دانش آموزان

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی،این انجمن با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیانو شهرداری منطقه ۱۴ همایش تغذیه سالم در دبیرستان پسرانه شهید قاصدی برای والدین دانش آموزان در تاریخ ۱۳۹۷.۲.۵ برگزار گردید.

در این کلاس مدرس سرکار خانم رستگاری ضمن تعریف و محاسبه BMA به پرداختن به اصول تغذیه پرداخت.

وی به این نکته اشاره کرد که ما در طول روز مجاز هستیم که بین ۱۶ تا ۲۱ واحد غذایی مصرف کنیم .که این میزان برای افراد چاق و لاغر از ۱۶ تا ۲۱ متغیر است.

بهترین صبحانه باید ۸ واحد را به خود اختصاص دهد .میان وعده ۲ واحد . ناهار ۷ واحد.عصرانه ۲ واحد و شام ۴ واحد باید به خود اختصاص دهد.

وی خاطر نشان کرد در زمینه اندازه گیری واحد ها برای مثل میتوان نان را مثال زد که یک کف دست نان بدون انگشتها یک واحد حساب می شود . این تعریف برای نان بربری و سنگک قابل تعمیم است اما برای نان لواش بدلیل اینکه ارزش غذایی پایینی دارد ۴ کف دست نان ۱ واحد حساب می شود.

خانم رستگاری افزود میان وعده را جدی بگیرید مخصوصا میان وعده برای دانش آموزان چون آن ها قند زیاد و به سبب آن انرژی زیادی در طول روز از دست می دهند برای همین مصرف میان وعده مناسب خیلی می تواند به آن ها کمک کند.

بهترین میان وعده میوه است حالا می تواند سیب ، موز، پرتغال یا هر میوه دیگری باشد.

وی خاطر نشان کرد مادر ها در رژیم غذایی خود برای نوجوانان رژیم پروتئین و ویتامین را استفاده کنند و فرزندان خود را تشویق به ورزش کنند.

مصرف ۳ بار تخم مرغ در هفته و بیشتر برای نوجوانان  توصیه می شود.

استفاده از سالاد؛ کلم بروکلی به عنوان منبع غنی از پروتئین، و قارچ به عنوان ماده ای که غنی از ویتامین D هست قابل توصیه می باشد.

از جمله بهترین میان وعده و وعده های اصلی می تواند عدسی باشد که سرشار از پروتئین است و همینطور حبوبات مخصوصا لوبیا قرمز و چیتی.

مصرف پودر سنجد در هنگام صبح به عنوان منبع غنی از کلسیم و خوردن شیر و لبنیات نیز برای نو جانان و سایر گروه های سنی توصیه می شود.

 هفته سلامت، فعالیت های هفته سلامت، بنیاد دیابت، انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی، انجمن توسعه سلامت، بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان