ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

انجمن توسعه سلامت در اولین نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

 

 اولین نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت  دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور آقایان دکتر سید کمال الدین حسینی مدیر کل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی ، دکتر مصطفی  مهرابی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر غلامحسین خدایی  قائم مقام  محترم رئیس در امور مشارکت های اجتماعی سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

در این نشست که با حضور سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت مشهدی و با هدف تبیین فعالیت ها و آشنایی با فعالیت سازمان های مردم نهاد سلامت  برگزار شد مدیران و کارشناسان این سمن ها در حضور مسئولین استان و دانشگاه علوم پزشکی شمهد به بیان نظرات و دیدگاه ها و. خواسته ای خود پرداختند .

در ادامه جلسه مصوب شد که نشست بعدی در محل استانداری خراسان رضوی و با حضور استاندار محترم برگزار گردد.

در این نشست مدیر کل امور اجتماعی استانداری گفت : سرمایه اجتماعی تضمین کننده بقای هر کشور و نمظام اجتماعی است و کشور های توسعه یافته  خطر کاهش سرمایه اجتماعی را  فراتر از تهدید دشمنان می بینند .

دکتر سید کمال الدین حسینی افزود در پژوهشی که در باره بررسی سرمایه های اجتماعی در ایران انجام گرفت مشارکت اجتماعی ، اعتماد جتماعی و رضایت مندی اجتماعی در سه سطح کلان ، میانه و خرد مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد مردم همچنان بیشترین اعتماد را به گروه های معلمان و استادان ، پزشکان و خیریه ها دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: آدمی در برابر انسان های شریفی چون نیکوکارانی که بیش از آنکه به فکر خود باشند به فکر دیگران و نیازمندان جامعه هستند احساس غبن می کند .

دکتر مصطفی  مهرابی بهارافزود ما ارتباط با سازمان های مردم نهاد سلامت را کمک به خودمان می دانیم ، این شما هستید که به دانشگاه کمک می کنید .

وی گفت : پیشنهاد می کنم با پشتیبانی نیکوکاران ساختمانی برای سازمان های مردم نهاد ساخته شود تا همه سازمان ها در کنار هم بتوانند همپوشانی و توان افزایی داشته باشند .

دکتر غلامحسین خدایی  گفت از عمر این واحد (امور مشارکت های اجتماعی سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد)تنها سه هفته می گذرد و امید است با همکاری و حضور فعالانه تشکل ها بتواند در کمک به جامعه هدف مفید و کارساز باشد .

وی تاکید کرد در مراقبت های اولیه بهداشتی  Primary Health Care  موضوعاتی همچون عدالت اجتماعی ، مشارکت مردمی ، همکاری بین بخشی در کنار یکدیگر معنا و اثر بخشی می یبایند.

دکتر خدایی گفت : در ارتباط با سازمان های سلامت دانشگاه قرار است تسهیل گر باشد .

وی افزود : بنده به این نشست بسیار امیدوارم و آن را یکی از مفید ترین برنامه های هم اندیشی در پیشینه ی خدمتم می دانم .

بهرام فروزنده فر مدیر عامل بنیاددیابت  در نوبت سخنرانی اش گردآمدن سازمان های مدنی سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و با حضور ریاست  دانشگاه و مدیران مربوطه و مدیر کل امور اجتماعی استانداری را رخداد فرخنده دانست و ابراز امیدواری نمود که با تداوم چنین نشست ها و تبادل افکار و موضوعات بتوان خدمتی سازمان یافته و تاثیر گذار را به جامعه هدف ارایه داد .

وی همچنین افزود : سازمان های مردم نهاد سلامت از دانشگاه انتظاری جز همراهی ، همفکری  و تسهیل گری ندارند .

وی گفت: بنیاددیابت به مناسبت روز جهانی دیابت در 22 آبان همایش پیاده روی در مشهدبرگزار می کند .وی از همه نشکل های سلامت جهت حضور در این برنامه دعوت نمود.

پایان پیام / 156

روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی