ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

آژير قرمز تب مالت به صدا درآمد

آژير قرمز تب مالت به صدا درآمد

 
به گزارش روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی و به نقل از شبکه اطلاع رسانی دانا هنوز تبعات بيماري آنفلوآنزاي مرغي و تب کنگو در کشور فروکش نکرده که تب مالت به دليل کمبود واکسن و عدم واکسيناسيون به سراغ مردم آمد.
 
به گزارش عصر هامون، بيماري تب مالت در روزهاي اخير، آژير خطر و قرمز را در کشور به صدا درآورده است و نگراني مردم را افزايش داده است.
رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس با درخواست از مردم براي عدم استفاده از لبنيات غيراستاندارد، گفت: مردم بايد توصيه‌هاي وزارت بهداشت را جدي گرفته و از مصرف لبنيات غيرپاستوريزه و فله‌اي خودداري کنند.
 
حسين‌علي شهرياري در گفت وگو با يکي از رسانه ها، ضمن هشدار نسبت به شيوع تب مالت در کشور، افزود: کميسيون بهداشت و درمان مجلس تاکنون چندين نشست را با مسئولان دامپزشکي کشور و وزارت بهداشت برگزار کرده و نگراني شيوع تب مالت در کشور را مورد پيگيري قرار داده است.
کمبود واکسن و عدم واکسيناسيون به موقع دام از دلايل افزايش تب مالت
 
نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينکه تاکنون وعده‌هاي زيادي براي رفع بيماري تب مالت از سوي مسئولان مربوطه داده شده است، ادامه داد: اين بيماري به علت‌هاي مختلف از جمله کمبود واکسن مناسب براي دام، عدم واکسيناسيون به موقع دام و عدم نظارت‌ها به دليل کمبود نيروي انساني بروز پيدا کرده است.
 
اين نماينده مردم در مجلس نهم، تصريح کرد: متاسفانه دامداران در معرض ابتلا به اين بيماري هستند چراکه اين بيماري مشترک بين انسان و دام است و بايد اين معضل، دغدغه‌ مشترک مسئولان وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکي محسوب شود تا اقدامات جدي‌تري در اين زمينه انجام شود.
 
وي با تاکيد بر اينکه کميسيون بهداشت و درمان مجلس با جديت شيوع تب مالت در کشور را پيگيري مي‌کند، يادآور شد: واقعيت آن است که تب مالت به اين زودي‌ها از بين نمي‌رود چراکه بيماران آن همچنان با اين بيماري دست و پنجه نرم مي کنند لذا مجلس به دنبال آن است تا سازمان دامپزشکي واکسن مربوطه را به تعداد کافي و به موقع براي دام‌ها استفاده کند تا بتوان از افزايش بيماران آن جلوگيري کرد.
 
رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، افزود: اين بيماري درحال حاضر در کشور هشدار دهنده است و مردم بايد توصيه‌هاي وزارت بهداشت را جدي گرفته و از مصرف لبنيات غيرپاستوريزه و فله‌اي خودداري کنند چراکه هيچ تضميني براي عدم ابتلا به اين بيماري وجود ندارد.
 
 
پایان پیام / 153
روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی