ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

به مناسبت هفته سلامت انجمن ملی توسعه سلامت برنامه ویزیت رایگان در مساجد منطقه شش مشهد را برگزار می کند

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی با همکاری شوراهای اجتماعی منطقه شش و پنج شهرداری مشهد و مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت به مناسبت هفته ملی سلامت  اقدام به اعزام پزشک و معاینه رایگان شهروندان در مساجد این منطقه از مشهد خواهد کرد. 


به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی با همکاری شوراهای اجتماعی منطقه شش و پنج شهرداری مشهد و مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت به مناسبت هفته ملی سلامت  اقدام به اعزام پزشک و معاینه رایگان شهروندان در مساجد این منطقه از مشهد خواهد کرد. 

دکتر فرهاد رجب پور صنعتی مدیر آموزش و پژوهش انجمن ملی توسعه سلامت گفت این برنامه در راستای ارائه خدمات سلامت برای شهروندان با شعار «شهروند سالم و تندرست، جامعه توانمند و کارآمد» همراه با هفته ملی سلامت انجام می گیرد.

دکتر رجب پور گفت این برنامه در مرکز فرهنگی بهمرمان واقع در منطقه پنح و مسجدهای دوازده امام (ع)، امیرعرب ، فاطمه الزهرا (س)، مسجدالرضا(ع)، جوادالائمه(ع)، رضویه، حضرت ابوالفضل، امام سجاد(ع)، بنی فاطمه(س)،  امام حسین(ع) ، شجره و  اکبریه واقع در محله های سرخس ، چهنو، مصلی ، چمن با اطلاع رسانی پیشین در خصوص زمان برنامه به شهروندان از طریق هیئت امنای همین مساجدو شورا های اجتماعی محلات شیرودی ، چهنو و کارمندان اول در منطقه شش انجام خواهد شد.

وی بیان داشت بر پایه ی اساسنامه دو سازمان مردم نهاد انجمن توسعه سلامت و بنیاد دیابت ما بیشترین توان خود را برای کاهش آلام اجتماعی و ترویج فرهنگ تندرستی در جامعه به کار می گیریم. ما بر این باوریم که اگر بیمار به هر دلیل اجتماعی یا فرهنگی امکان مراجعه به پزشک یا مراکز درمانی و مراقبتی را ندارد وظیفه ی شهروندی ماست که به سراغ آن ها برویم ؛ممکن است برخی از  همکاران ما در این مراکز وقت یا انگیزه ی کافی برای این کار را نداشته باشند، ما به عنوان یک تشکل مردمی  بدون هیچ کمک دولتی از همه امکانات خود برای یاری رسانی به  بیماران مناطق آسیب پذیر شهرمان  بهره گرفته  و اهتمام خود را در این راه خیر مصروف می داریم .

دکتر رجب پور افزود با عنایت به اینکه امسال وزارت محترم بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی شعار هفته سلامت را عزم ملی برای ارتقای عادلانه سلامت اعلام نموده است ما در این اقدام بر این باوریم که باید نقش خودمان را برای تحقق این شعار ایفا نماییم.

وی گفت: برنامه های ما در هفته ملی سلامت از 26 فروردین آغاز و تا 10 اریبهشت 94با برگزاری معاینه رایگان در مناطق کمتر توسعه یافته شهر ، غربالگری ، قصه خوانی و برگزاری بازی های آموزشی با موضوع سلامت برای مدارس ابتدایی ، برگزاری کارگاه ها و همایش های آموزشی با موضوع سلامت ادامه خواهد یافت .

دکتر رجب پور برگزاری آیین گشایش نمایندگی شمال شرق مشهد در منطقه سرافرازان و همچنین نمایندگی دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد را در روز نهم اردیبهشت یکی از برنامه های نکوداشت این هفته دانست .

وی افزود بسیاری از هزینه های اجتماعی درمان ناشی از  نبود فرهنگ پیشگیری و خود مراقبتی می باشد که با کمال تاسف این معضل در مناطق حاشیه ی مشهد بیشتر به چشم می خورد . ما آماده ایم از طریق واحد درمان و آموزش خود با همکاری سازمان ها و ادارات ، شهرداری ها و شورای محلات مشهد خدماتی در خور شهروندان شهر بهشت به آنها ارائه نماییم.

پایان پیام / ش 147

روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی