ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نخستین پنل آموزشی بنیاد دیابت با حضور 400نفر از شهروندان مشهدی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، صبح امروز ساعت 9 صبح نخستین کارگاه آموزشی «آنچه هر شهروند درباره دیابت باید بداند» با هدف آشنا نمودن جامعه هدف با مبانی پیشگیری و کنترل دیابت با همکاری شورای اجتماعی محله شیرودی و فرهنگسرای سلامت ،  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت و انجمن حمایت از بیماران تالاسمی خراسان و حضور 400نفر از شهروندان در فرهنگسرای غدیر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، صبح امروز ساعت 9 صبح نخستین کارگاه آموزشی «آنچه هر شهروند درباره دیابت باید بداند» با هدف آشنا نمودن جامعه هدف با مبانی پیشگیری و کنترل دیابت با همکاری شورای اجتماعی محله شیرودی و فرهنگسرای سلامت ،  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت و انجمن حمایت از بیماران تالاسمی خراسان و حضور 400نفر از شهروندان در فرهنگسرای غدیر برگزار شد.در ابتدای این همایش نیما خسروی معاون اجرایی بنیاد بین المللی دیابت  بیان داشت: بنیاد دیابت در زمینه سلامت  و دیابت فعالترین سازمان مردم نهاد در کشور است . گواه آن نیز مجموعه برنامه های گوناگون آموزشی ، ورزشی و فرهنگی اجرا شده می باشد.

 معاون اجرایی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی با بیان اینکه می توان این کارگاه را با این نوع محتوا ، روش و کیفیت ؛ نخستین برنامه آموزشی در شرق کشور دانست تصریح کرد: این بنیاد آمادگی این را دارد که در 13 منطقه شهری مشهد چنین برنامه هایی را برگزار نماید.وی افزود پیام روشن این کارگاه یک واژه است : خود مراقبتی ! خسروی خاطر نشان کرد بنیاد دیابت در دو ماه گذشته با انجام غربالگری بیش از 3هزار نفر در منطقه شش مشهد به صورت پیوسته و نا پیوسته در محله های مختلف این منطقه گامی را  در راستای پیشگیری از دیابت در بین شهروندان برداشته است.وی افزود گستردگی . تنوع موضوعات آموزش های ما نیز قابل توجه است زیرا ما درباره ی همه ی عوامل مرتبط و اثر گذار در پیشگیری و کنترل دیابت با مردم سخن می گوییم .موضوعاتی که ممکن است در محاق فراموشی یا بی توجهی قرار بگیرد.

 

وی افزود مخاطبان آموزش های ما عموم شهروندان هستند چه کسانی که مبتلا به دیابت یا بیماری های دیگر اندو چه آنانی که علاقمندند بر آگاهی شان در خصوص پیشگیری و خود مراقبتی بیفزایند.در این راستا ما برای همه ی افراد چه زن چه مرد و چه کودکان برنامه های مشخص و تعریف شده ای اجرا می کنیم .وی گفت برگزاری بازی درمانی ، قصه خوانی ، کلاس های  مهارت های خلاقیت ، مراسم روز جهانی کودک و اردو های تندرستی از جمله اقدامات این بنیاد در ارتباط با کودکان دیابتی است.

 

خسروی اعلام داشت این سومین برنامه آموزشی بنیاد در منطقه 6 مشهد است و آمادگی داریم این آموزش ها را به تمام منازل مردم ببریم و همه را اگاه سازیم. در پایان خسروی ضمن تشکر از حضور اساتید حاضر در این همایش از برگزاری سلسله برنامه های آموزشی با این عنوان در 13 منطقه شهری مشهد در طی چندماه آینده خبر داد. همچنین خسروی اعلام نمود درنظر است برای نخستین بار درکشور در روز پنجشنبه 30بهمن ماه برنامه ای با عنوان دیابت و زناشویی برگزار و توسط پزشک متخصص  و روانشناس به ابهامات موجود در این زمینه پاسخ گفته و راهنمایی های لازم را به مخاطبان ارایه نماید.

 

دومین سخنران این برنامه دکتر سید کمال حسینی مدیر کل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری استان خراسان رضوی  بود که در ابتدا بیان داشت: از زمانی که کار را در دفتر امور اجتماعی آغاز کرده ایم  بنا را بر توسعه سازمان های مردم نهاد گذاشته ایم .وی افزود سمن ها پل ارتباط و نقطه ی مناسبی برای ارتباط مردم با دولت می باشند لذا  اهتمام دولت برآن است که بسیاری از مشکلات اجتماعی را با کمک مردم و به دست سازمان های مردم نهاد مرتفع نماید .وی افزود هنگامی که به  موضوعات اجتماعی کم توجهی می شود ممکن است بدل به بحران ها شوند در حالی که در مسئله را باید در جای خود و با دقت حل نمود تا هم منجر به نارضایتی در مردم نگردد و هم برای جامعه ایجاد هزینه های گوناگون نماید. 

 

دکتر حسینی ادامه داد: باید همه ی سازمانها پای کار بیایند و فعالیت کنند و درصدد ارتباط بین مردم و دولت باشند. حسینی اقدامات سازمان های مردم نهاد برگزار کننده این کارگااهاموزشی همچون بنیاد دیابت ، انجمن توسعه سلامت و  انجمن تالاسمی را شایسته تقدیر دانست و افزود: انجام کارهای اجتماعی با نتیجه مثبت  بدون مشارکت نهاد های اجتماعی به امکان پذیر نیست.

 این برنامه با ریاست پانل آقای دکتر عبدا...بنی هاشم متخصص اطفال وفلوشیپ خون ،استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزارگردید. 

سخنرانان این کارگاه آقایان دکتر فرهاد رجب پور صنعتی مدیرآموزش بنیاد دیابت، دکتر علی قاسمی فوق تخصص خون واستادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر امین صالح پور دکترای تغذیه و نماینده علمی شرکت نوونوردیسک پارس و  خانم ها دکتر الهام طاهری متخصص روانشناسی بالینی و مدرس دانشگاه آزاد مشهد ،  دکتر زهره امیر خانی دکترای فیزیولوژی ورزش وعضو هیئت علمی گروه تربیت بدنی دانشگاه آزاد، در مورد موضوعات درمان دیابت - نقش تغذیه در پیشگیری و کنترل دیابت – ورزش و بهبود سلامتی ، روانشناسی به بحث و طرح دیدگاه ها و موضوعات پیشگیری و درمان بیماری دیابت پرداختند .در پایان این کارگاه آموزشی پرسش و پاسخ بین حاضران و اساتید برگزارشد.  

 

در حاشیه :

1.تیم غربالگری  بنیاددیابت به همراه گروه دانشجویی اسکوف «SCOPH » به آزمایش های سرپایی قند ، فشار خون ، قد و وزن وپیشینه ی بیماری مراجعان پرداختند.

2.دکتر حسینی مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری نیز با حضور در غرفه های تندرستی ،غربالگری گردیدند.

 پایان پیام / 139

روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی
نماینده هیات نظارت بر سمن های استانداری خراسان رضوی

 بازتاب خبر در رسانه ها:

 روزنامه خراسان 

 پارسی نیوز 

 خبرگزاری ایرنا

 پایگاه خبری خبار پارسیک

 پایگاه خبری اکسین نیوز

 پایگاه خبری فست نیوز

 پایگاه خبری خبریاب

 پایگاه خبری ایران نیوز