ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

اخبار انجمن

جلسه پایانی سال 1396

 

با شوق و همتی بی نظیر دست در دست هم، پرتوان و امیدوار راهی پرفراز و نشیب را طی نمودیم. و امید داریم در این مسیر توانسته باشیم خدمتی شایسته هم راستا با رسالتی که بر دوش داریم ارائه کرده باشیم.

به پاس خدمات انجام شده در جلسه ای که تیم اجرایی بنیاد دیابت و انجمن مهرپارسی با سرچشمه خیر و برکت و بنیانگذار بنیاد و انجمن جناب آقای فروزنده فر، در قبل از سال جدید داشتند، ایشان چشم انداز و ماموریت سازمانی را برای تیم اجرایی یادآور شدند و آرزو داشتند در سالی پیش رو بتوانیم با صبر و شکیبایی بیشتر و در سایه احترام و تکیه برارزش های درونی و سازمانی هر چه پرتوان تر و جدی تر گام برداریم.

 

همایش آموزشی دیابت و سفر برگزار شد.

دوازدهمین و آخرین  همایش ماهانه  انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی  با عنوان " دیابت  و سفر- توصیه های نوروزی "با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، روز دو شنبه 21 اسفند ماه 1396 ساعت 16 الی 18 در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد.

در این همایش آقای دکتر فرهاد رجب پور مدیر گروه واحد آموزش بنیاد دیابت به بیان شرایط افراد دیابتی جهت مسافرت رفتن و تغذیه در ایام عید پرداختند از جمله :

موارد زیر را برای مسافرت تهیه و همراه خود داشته باشید:

1 ـ انسولین مورد نیاز و قرص مصرفی برای تمام مدت سفر

2 ـ سرنگ های تزریق انسولین

3 ـ در صورتی كه گلوكومتر (دستگاه تست قند خون)دارید : لانست (تیغ مخصوص) برای نمونه گیری و نوارهای آزمایش قند خون

4 ـ نوارهای آزمایش قند و كتون ادرار

5 ـ قند حبه ای، نبات، بیسكویت و آب میوه برای درمان كاهش خون احتمالی

6 ـ میان وعده های مناسب برای چند روز ( مانند میوه، ساندویچ های كوچك)

7 ـ پنبه یا گاز، ماده ضد عفونی كننده و نیز چسب زخم برای موارد ضروری

8 ـ آمپول گلوكاگون، مایع رقیق كننده آن و سرنگ ( درصورتی كه یكی از افراد همراه آموزش دیده باشد) تا در صورت كاهش هوشیاری در اثر افت قند خون و عدم توانائی مصرف خوراكی مواد غذائی توسط فرد همراه تزریق شود

9 ـ سایر داروهای مصرفی

همیشه مقداری انسولین و قرص خود را به صورت اضافی در جای جداگانه ای همراه داشته باشید تا در صورت گم شدن سایر وسایل دچار مشكل نشوید

در صورتی كه در طی سفر دچار تهوع و استفراغ (بیماری ماشین) می شوید از پزشك خود بخواهید داروی لازم را برایتان تجویز كند.

* نگهداری و حمل انسولین در مسافرت

* تغذیه نوروزی  و انجام فعالیت های بدنی

* شرایط حمل دارو ها از جمله انسولین در سفرهای خارجی

برنامه همایش های آموزشی انجمن مهرپارسی در سال 1397 ارائه و اولین همایش آموزشی در سال جدید روز چهارشنبه 29 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

در حاشیه همایش تست رایگان قند خون توسط کارشناسان بنیاد دیابت انجام شد.

 

 

خدمات ویزیت رایگان در حاشیه شهر

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان اقدام به برگزار ی خدمات پایش سلامت و ویزیت رایگان در حواشی شهر و در بین قشر کم درآمد جامعه کرد.

 

اهدای پوشاک به مددجویان

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان پوشاک به مددجویان اهدا شد.

شریفی مدیر واحد مشارکت های بنیاد دیابت اعلام کرد : این بنیاد با مشارکت انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی، به لطف خداوند وبه همت خیرین عزیز در آستانه سال نو و فصل بهار توانست به مددجویان خود پوشاک اهدا نمایید.

افتتاح واحد دیابت در مرکز توسعه سلامت بانوان در حاشیه شهر

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، واحد کنترل دیابت را در مرکز توسعه سلامت بانوان در حاشیه شهر مشهد افتتاح کرد.

در این مراسم سرکار خانم سلجوقی مدیر کل بانوان استانداری،آقای دکتر خدایی قائم مقام ریاست دانشگاه در حوزه مشارکت های اجتماعی، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی و جمعی دیگر از خیرین در حوزه سلامت حضور داشتند.

  در این مرکز واحدهای روانشناسی، پزشک،مشاوره مامایی، مشاوره مهارتهای زندگی مشاوره ، پیشگیری و کنترل دیابت و پایش سلامت با هدف خدمات پایش سلامت و غربالگری، پیشگیری و کنترل دیابت در حاشیه شهر و در میان شهروندان آسیب پذیر و کم درآمد به همت بنیاددیابت و با درخواست دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی گردید.

 

برگزاری پایگاه سلامت در روز احسان و نیکوکاری

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و به نفع کمیته امداد امام خمینی (ره) در روز احسان و نیکوکاری اقدام به به برگزاری ایستگاه سلامت نمود .

 

خدمات ارائه شده در این ایستگاه ها :

 

1- غربالگری و کنترل قند خون 

2- کنترل فشار خون 

3- اندازه گیری توده بدنی(BMI)

 

از جمله خدمات ارائه شده به صورت رایگان به شهروندان بود.

 

کاشت نهال توسط کودکان دیابتی در روز درختکاری

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،  به مناسبت روز درختکاری اقدام به کاشت نهال توسط کودکان دیابتی نمود. 

هدف از اجرای این برنامه ترویج فرهنگ حفظ و توسعه محیط زیست بود.

گزارش تصویری مربوط به این برنامه را مشاهده می نمایید.

خدمات پایش سلامت در دبستان پسرانه شهید اشکذری

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،  خدمات پایش سلامت را در دبستان پسرانه شهید اشکذری برگزار کرد.

✅✅مشاوره دیابت و تغذیه

✅✅تست قند خون

✅✅کنترل فشار خون

✅✅اندازه گیری قد و وزن

✅✅اندازه گیریBMIاندکس توده بدنی

را برای اولیا و مربیان محترم مدارس به صورت رایگان ارائه می نماید.

در زیر گزارش تصویری مربوط به پایش سلامت و مشاوره در دبستان پسرانه اشکذری را مشاهده می نمایید.

 

جشن کودکان دیابتی

 

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،روز دوشنبه هفتم اسفند ماه 1396 جشن شاد و با نشاط برای بچه های خوب دیابتی در تالار شهر برگزار شد. در این جشن برنامه های شاد و مفرحی برای بچه های دیابتی که به همراه مادر خود شرکت کرده بودند اجرا شد 

 

مسابقه های مهیج و شادی نیز اجرا شد که به برندگان جوایزی اهدا شد 

 

جشن که به همراه برنامه های شاد، سرگرمی و پذیرایی عصرانه و شام به پایان رسید. در پایان نیز به بچه های دیابتی بسته های هدیه همراه با بن کارت خرید پوشاک و یک گلدان کوچک زیبا اهدا شد 

 

بچه ها بسیار راضی و شاد از شرکت کردن در این مراسم، درخواست کردند که دوباره در این جشن ها حضور یابند

جشن کودک

 

 

همایش آموزشی دیابت و انسولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، ، همایش آموزشی " دیابت  و انسولین- تولدی دیگر "را برگذار کرد .

در این همایش دکتر فرهاد رجب پور مدیر گروه واحد آموزش بنیاد دیابت  به معرفی انسولین ها، خصوصیات و تاثیر آنها بر افراد دیابتی پرداختند و همچنین شرایط افراد دیابتی که باید از انسولین استفاده نمایند را ذکر نمودند.سپس دکتر رجب پور افزود  چهار موضع اصلی تزریق انسولین به ترتیب سرعت جذب شامل:

شکم ( طرفین ناف)، بازوها (سطح پشتی بازوها) ران ها (سطح قدامی ران ها) و باسن می باشد .

شکم سریع ترین جذب انسولین را دارد، بازو و ران دارای جذب متوسط است و باسن آهسته ترین محل جذب انسولین است و با توجه به وعده غذایی و توجه به سرعت جذب انسولین می توان در کدام قسمت های فوق انسولین تزریق کرد.

سپس خانم رئیس زاده از واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت همراه با کودکان و نوجوانان دیابتی بالای سن حضور یافته و نمایش خود را در زمینه معرفی انسولین ها، کاربرد آنها و زمان تزریق را به اجرا درآوردند که با استقبال مدعوین همراه بود. همچنین ایشان در زمینه محل های تزریق انسولین به مدعوین توضیحاتی ایراد نمودند.

در پایان همایش تست قند خون از مدعوین دریافت شد.

 

کنترل و مشاوره قند خون در مجتمع تجاری آرمان

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،  برنامه رایگان،مشاوره دیابت و پایش سلامت شامل

✅✅ویزیت رایگان 

✅✅مشاوره دیابت و تغذیه

✅✅تست قند خون

✅✅کنترل فشار خون

✅✅اندازه گیری قد و وزن

✅✅اندازه گیریاندکس توده بدنی  (BMI)

را برای شهروندان محترم به صورت رایگان ارائه نمود.

در زیر گزارش تصویری مربوط به ویزیت رایگان،تست قند خون  و مشاوره مجتمع تجاری آرمان را مشاهده می نمایید.

خدمات پایش سلامت حسینیه حضرت زینب (س)

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، به مناسبت دهه فجر در حاشیه شهر مشهد مقدس برنامه ویزیت رایگان،مشاوره دیابت و پایش سلامت شامل

✅✅ویزیت رایگان 

✅✅مشاوره دیابت و تغذیه

✅✅تست قند خون

✅✅کنترل فشار خون

✅✅اندازه گیری قد و وزن

✅✅اندازه گیریاندکس توده بدنی  (BMI)

را برای شهروندان محترم به صورت رایگان ارائه می نماید.

در زیر گزارش تصویری مربوط به ویزیت رایگان،تست قند خون  و مشاوره در حسینیه حضرت زینب(س) را مشاهده می نمایید.

 

جشن شب شیرین برگزار شد

جشن شب شیرین به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س)و بزرگداشت مقام پرستار در روز دوشنبه9بهمن ماه1396 برگزار گردید . این جشن به همت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان با مشارکت انجمن توسعه سلامت مهرپارسی وانجمن حامیان بانوان شریف به نفع کودکان دیابتی وابسته به انسولین و نیازمند صورت پذیرفت.

در این مراسم اعضای تحت پوشش واحد مددکاری بنیاد دیابت به همراه خیرین حضور داشتند. ابتدای مراسم با قرات قرآن و سرود ملی آغاز شد وسپس مجری سخنانی در مقام حضرت زینب(س)ایراد نمودند و گروه مولودی خوان در وصف ائمه اطهار برنامه ای اجرا نمودند. در ادامه برنامه دو نوجوان دیابتی شعری را به صورت بی کلام اجرا نمودند که مورد استقبال زیادی واقع گردید و همچنین گروه مولودی خوان برنامه دیگری اجرا نمودند. پس از این برنامه ها مدیر دفتر مشهد خانم هاجر شریفی گزارش عملکرد بنیاد دیابت در مورد خدماتی که سازمان در یک سال گذشته به گروه هدف ارائه نموده است، ارائه نمودند. سپس همچنین یکی از نوجوانان دیابتی دکلمه ای اجرا نمود. در ادامه برنامه ها مراسم تجلیل از خیرین صورت پذیرفت و همچنین مراسم برش کیک تولد حضرت زینب(س) توسط یکی از خیرین انجام و به نفع بیماران فروخته شد. در پایان مراسم از همکاران بنیاد دیابت که در برگزاری این مراسم نقش به سزایی داشتند با هدیه شاخه گلی تقدیر و تشکر گردید. در حاشیه این مراسم بازارچه ای برگزار شد که عواید آن صرف هزینه های واحد مددکاری بنیاددیابت گردید.

خدمات بهداشتی و حمایتی بنیاد دیابت در مناطق زلزله زده غرب کشور

 

 

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، در سفر مدیران  به مناطق زلزله زده غرب کشور بالاخص روستاهای این مناطق از جمله روستای دور افتاده و کم بضاعت "کوئیک حسن" و مشاهده کمبودها و نارسایی های این منطقه، نسبت به رفع گوشه ای از احتیاجات هموطنان اقدام نمود.  

1.jpg1.jpg
3.jpg         2.jpg

از جمله حمایت ها و خدمات انجام شده را می توان به شرح ذیل نام برد :

حمایت های مشاوره ای و آموزشی ویژه کودکان 

حمایت های مشاوره ای و آموزشی ویژه بزرگسالان  

حمایت های مالی 

اهدای پوشاک گرم

اهدا و پخش مواد غذایی

ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی 

و...

 
5.jpg 

بخشی ازاین حمایت ها به همت خیران محترم بنیاد دیابت و انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی انجام گرفت.

 

 

 

 

خدمات پایش سلامت در مرکز خرید زیپ

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،خدمات پایش سلامت در فروشگاه بزرگ زیپ جهت کارکنان و عموم مردم برگزار شد.

 دراین مرحله از خدمات موارد ذیل  ارائه گردید.

✅✅مشاوره دیابت و تغذیه.

✅✅تست قند خون.

✅✅کنترل فشار خون

✅✅اندازه گیری قد و وزن

✅✅اندازه گیریاندکس توده بدنی 


خدمات پایش سلامت در دبیرستان دخترانه طلعت

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،خدمات معاینه و بینایی سنجی در دبیرستان دخترانه طلعت برگزار شد. دراین مرحله از خدمات موارد ذیل جهت دانش آموزان، کادر آموزشی و مهمانان دعوت شده از ادارات آموزش و پرورش ارائه شد:

1-     ویزیت رایگان و توصیه های پزشکی توسط واحد آموزش بنیاد دیابت 

2-     خدمات تست قند خون و غربالگری 

3-     کنترل فشار خون 

1.      کنترل قد و وزن

4-      مشاوره تغذیه توسط کارشناسان بنیاددیابت 

خدمات ویزیت رایگان بینایی سنجی در دبستان پسرانه بهشت

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان،خدمات معاینه و بینایی سنجی در دبستان پسرانه بهشت برگزار نمود

 

در زیل گزارش تصویری مربوط به این خدمات را مشاهده می نمایید.

 

همایش آموزشی دیابت و استرس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی، این انجمن با مشارکت  بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، ، همایش آموزشی دیابت و استرس را برگذار کرد .

دکتر فرهاد رجب پور گفت :متاسفانه دیابت و مشکلات روحی معمولا یک سیکل معیوب تشکیل می دهند به این طریق که اکثرا اگر یک بیمار مبتلا به دیابت دچار افسردگی شود مستقیما بر روی درمان وی تاثیر خواهد گذاشت.

هر       نوعی از دیابت زندگی را مشکل تر خواهد کرد که می تواند منجر به مشکلات روحی شود و طبیعتا این نکته در درمان دیابت اختلال ایجاد خواهد کرد.

وی به صورت تخصصی مسائل و مشکلات استرس و و راههای کنترل جهت بهتر شدن روند بیماری شرح داده شد

دیابت، برای بیمار تنش روانی زیادی ایجاد می کند. تنش روانی می تواند فرد را مستعد افسردگی کند. با ظهور عوارض دیابت، فرد احساس درماندگی و ناکامی می کند. این احساسات می توانند بیمار را در معرض ابتلا به اختلالات تغذیه ای قرار دهند. عوارض هیجانی و تنش روانی نقش مهمی در کنترل قند خون در بیماری دیابت دارند

مدیر آموزش بنیاد دیابت افزود:شایعترین اختلالات روحی در بیماران دیابتی شامل موارد زیر است : 

افسردگی

اضطراب

اختلالات مختلف خوردن

فوبیا (ترس)

اختلالات جنسی 

استرس و تنش روانی می تواند مقدار قند خون بیمار را تغییر دهد. این تغییر از دو طریق اتفاق می افتد:

-نخستبیماران تحت تنش روانی، مراقبت خوبی از خود به عمل نمی آورند. آن ها از سلامت تغذیه ای مناسب برخوردار نبوده، کمتر ورزش می کنند.

-دوم:  هورمون های تنش روانی می توانند بطورمستقیم باعث تغییر در سطح قند خون بیمار شوند.

سه فاکتور خطر دیابت چاقی ، تغذیه نامناسب و عدم تحرک است.

این سه می تواند نتیجه افزایش استرس ها باشد،  اگر فردی در معرض استرس و تنش مداوم قرار داشته باشد باعث بروز هیپرگلیسمی مداوم و ایجاد یک موقعیت پره دیابتیک (پیش دیابت ) می شود  و وقتی که با سایر عوامل خطربی تحرکی و تغذیه نادرست جمع شود بیماری ایجاد می شود.

مطابق برخی پژوهش ها کسانی که آموزش در مورد مدیریت استرس ها نداشتند در مقایسه با کسانی روش های  مقابله با استرس را آموخته بودند بیشتر در معرض ابتلا به چاقی و نداشتن تغذیه مناسب بودند.

زمانی که افراد دچار تنش عصبی می شوند هورمون های استرس که شامل: کورتیزول، کاتکول آمین ها، گلوکاگون و هورمون رشد می باشند، ترشح می شوند این چهار هورمون افزایش دهنده قند خون می باشند این اثر در دیابت تیپ دو بیشتر مشهود است. اما در دیابت تیپ یک فقط  کودکانی که دارای شخصیت عصبی و تند خو می باشند قندشان در برابر استرس ها بالا می رود.

در ادامه  خانم فروزان عرفان گفت: اگر حال شما بد باشد ، مشکلات شما حل می شود ؟ هر چه میزان استرس شما بالا باشد برای شما تشدید بیماری و هرینه درمان شما را بالا می برد ، مشکل خود را بپذیرید ، ورزش کنید ، در فعالیت های گروهی بنیاد دیابت مشارکت فعالانه داشته باشید ، باغبانی ، مطالعه ، انجام کارهای هنری برای کنترل استرس مفید است . زمانی را به خودتان اختصاص دهید ، این زمان را در کنار آدم هایی که با آنها حس خوشایندی دارید بگذرانید

عرفان کارشناس ارشد روانشناسی بالینی از شرکت کنندگان در همایش می پرسد چه چیزی موجب استرس شما  می شود ؟ 

پاسخ ها: مشکلات خانوادگی ، نگرانی بابت فرزندان ، مشکلات مادی ، مشکلات کاری و....

پیشنهادهای بنیاد دیابت برای مدیریت استرس ویژه افراد دیابتی : 

عامل استرس خودتان را بشناسید . در درون ذهنتان آن را مهار کنید ، مهار استرس از طریق جنگیدن با عامل آن به دست نمی آید ، بلکه با شناخت ، پذیرش وکنارامدن با آن ، فکر کردن به اینکه چگونه می توانید طوری زندگی کنید که آن عامل شما را کمتر اذیت کند امکان پذیر می شو

ارتباط بیمار با اعضای خانواده، همکاران و گروه دوستان، عامل حیاتی در احساس خوب بودن می باشد و منجر به مدیریت مؤثرتر بیماری می شود. افرادی که به تنهایی زندگی می کنند و فاقد چنین شبکه حمایتی هستند، احساس بدی داشته و نمی توانند بیماری خود را به نحو مؤثری مدیریت نمایند

 اگر قند خون بالا، موجب تنش روانی زیاد می شود، فرد می تواند تنش خود را با داشتن رژیم غذایی مناسب، شرکت  در فعالیت های بدنی منظم، خواب کافی و ورزش های آرام ساز کاهش دهد

روش های خود آرامسازی(ریلاکسیشن) و مراقبه(مدیتیشن)در کنترل استرس ها نقش زیادی دارد. روش های مختلفی برای آرام سازی وجود دارند:

 الفتمرین های تنفسی: روی زمین دراز بکشید و عمیق نفس بکشید، در دم و بازدم عمیق عضلات خود را شل کنید. این تمرین را 5 تا 20 دقیقه در روز انجام دهید.

 ب) آرامسازی پیشرونده: در این روش شما عضلات خود را منقبض و سپس به طور متوالی شل می کنید

 با اعضای خانواده خود،همکاران و دوستان ارتباط  وتعامل بیشتری داشته باشید.

لیستی از فعالیت ها و موفقیت های هر چند کوچک خود تهیه کنید تا با نگریستن به آن احساس رضایت کنید.

افکار بد خود را با افکار خوب جایگزین کنید. برای این کار می توان به شعر، دعا یا مطلبی دیگر فکر کرد

عضو گروه های حمایتی کمک کننده مانند بنیاد دیابت شوید. دانستن این مطلب که افراد دیگری نیز در موقعیت بیمار هستند به آن ها کمک می کند تا کمتر احساس تنهایی نمایند. همچنین می توانند از روش های انطباقی که دیگران بکار برده اند استفاده کند.

داشتن دوستانی درگروه های حمایتی از بار تنش روانی دیابت کم می کند

در فعالیت های گروهی ورزشی شرکت کنید ، خودتان با دوستان و هم سالانتان گروه ورزشی تشکیل دهید .

انجام فعالیت های مثبت جدید؛ مثلاً شرکت در برنامه ورزشی یا انجام فعالیت های داوطلبانه وخیریه .

اشیا، داروها، انسولین، سرنگ، سوزن  و دستگاه کنترل قند خون را در یک محل مشخص نگهداری کنید و این مکان را تغییر ندهید.

از پذیرفتن کارها و مسئولیت هایی که به عهده شما نیست و یا توانمندی انجام آن را ندارید، خودداری کنید.

  برای زندگی روزمره خود برنامه ریزی داشته باشید.

زمانی را برای تفریح و سرگرمی خود در نظر بگیرید.

در حاشیه همایش خدمات پایش سلامت ، کنترل قند خون ، مشاوره تغذیه و ... صورت پذیرفت .

 

 

نخستین جلسه شورای مشارکتهای اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت تشکیل شد


 

به گزارش روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی و به نقل از وب دا، نخستین جلسه شورای مشارکتهای اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های سلامت  تشکیل شد .این شورا با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیر کل اوقاف و امور خیریه،قائم مقام رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت و جمعی از مسئولان و مدیران ادارات و همچنین سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

در این نشست به بیان انتظارت اعضاء در مورد نحوه و چگونگی تقویت و نهادینه سازی مشارکت در  راستای ارتقاء سلامت، چگونگی تشکیل نشست ها و شرح وظایف شورا پرداخته شد.

دراین جلسه آقای بهرام فروزنده فر مدیر عامل انجمن توسعه سلامت مهر پارسی و بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت حضور داشت .

قائم مقام رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت هدف از برگزاری این شورا را سياست گذاري و برنامه ريزي به منظور ارتقاء مشاركت هاي سازمان های مردم نهاد وخيرين در حوزه سلامت و ارائه راهكارهاي علمي و قانوني در اين خصوص و هماهنگي بين بخشي در بهره گيري از كليه امكانات و ظرفيت هاي موجود در سطح منطقه و استان عنوان کرد.

دکتر خدایی خاطر نشان کرد: این شورا تلاش می کند تا طرح ها ، برنامه ها و روش هاي ارتقاء مشاركت هاي سازمانهای مردم نهاد وخيرين در بخش سلامت در سطح منطقه و استان را برنامه ريزي و تصويب نماید.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص در حوزه سلامت در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خاطر نشان کرد: در این راستا یکی از وظایف این شورا بررسي و ارائه راهكارهاي بهره گيري از ظرفيت نيروهاي تخصصي در حوزه سلامت ( نذر سلامت ) و ارائه پيشنهاد در جهت تصويب قوانين و مقررات لازم براي تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به موسسات بهداشتي و درماني خيريه وسازمانهای مردم نهاد بمنظور توسعه فعاليت هاي بهداشتي درماني و آموزشي و تحقيقاتي در سطح منطقه و استان است.

قائم مقام رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در امور مشارکت های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت، تلاش در جهت ايجاد هماهنگي و وحدت رويه و حمايت معنوي و قانوني از فعاليت هاي موسسات خيريه وسازمانهای مردم نهاد در بخش سلامت در سطح استان را از دیگر برنامه های این شورا برشمرد و خاطر نشان کرد: به همین منظور در این شورا تلاش می شود روش هاي تشويقي و تسهيلاتي در جهت كاهش مشكلات خيريه هاي حوزه سلامت نظير معافيت هاي مالياتي ، عوارض ، اولويت در صدور مجوزها ، تعيين تعرفه ها ، ورود تجهيزات پزشكي طراحي و پيگيري شود.

وی با اشاره به استفاده از نظرات نخبگان و يافته هاي مطالعاتي به منظور اولويت بندي نيازهاي حوزه سلامت ،آموزشی و پژوهشی استان و ارائه آن به شورايعالي جهت اعمال در سياست گذاري ها و برنامه ريزي هاي آتي در این شورا اظهار داشت: در این شورا نحوه تعامل ، هماهنگي و همكاري با دستگاه هاي دولتي و نهادهاي عمومي استان به منظور بهره گيري از تمامي ظرفيت ها در توسعه برنامه های سلامت مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر خدایی بهره مندي و استفاده از فناوري ها و روش هاي نوين و برتر علمي در جهت جذب كمك هاي خيرين داخل و خارج از كشور  را از دیگر برنامه های این شورا عنوان کرد و گفت: به منظور تاثیر گذاری گسترده در راستای جلب مشارکتهای خیران از ظرفیت رسانه های گروهی استفاده خواهد شد.

 پایان پیام / 157

روابط عمومی انجمن توسعه سلامت مهر پارسی

 

زیر مجموعه ها