ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

مقابله با چاقی و دیابت با مصرف فلفل تند

می توان از فلفل قرمز به عنوان یک مکمل مناسب جهت پیشگیری و نیز درمان یکی از بیماری های تهدید کننده حیات در جوامع بشری یعنی چاقی و عوارض متعدد و عمده آن استفاده کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی؛ اخیراً فواید فلفل قرمز جهت مقابله با چاقی مورد توجه قرار گرفته است. در فلفل تند ماده ای تحت عنوان کاپسایسین (Capsaicin) وجود دارد که می تواند از افزایش وزن جلوگیری کند. این ماده باعث می شود که به دنبال مصرف غذاهای با چربی بالا اضافه وزن چندانی صورت نگیرد.

با توجه به اینکه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی یک سوم جمعیت جهان از اضافه وزن و چاقی  رنج می برند این یافته می تواند انقلابی در راستای مبارزه با این اپیدمی جهانی ایجاد کند. چاقی عامل مستعد کننده برای ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت نوع دو، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی می باشد بنابراین با کاهش شیوع چاقی شیوع این بیماری ها نیز می تواند بطور موثری کاهش یابد.

ماده موثر در فلفل تند (کاپسایسین) می تواند چربی مضر (چربی سفید) را به چربی قهوه ای تبدیل کند و از اثرات مضر چربی سفید مانند مقاومت به انسولین بکاهد. البته مکانیسم دقیق اثر فلفل تند بر چاقی هنوز به درستی شناخته نشده است و مطالعات بیشتری باید انجام شود تا بتوان این فرآیند را شناسایی کرد. درحقیقت می توان از فلفل قرمز به عنوان یک مکمل مناسب جهت پیشگیری و نیز درمان یکی از بیماری های تهدید کننده حیات در جوامع بشری یعنی چاقی و عوارض متعدد و عمده آن استفاده کرد.

 

گردآوری :  دکتر فرهاد رجب پور صنعتی، مدیر آموزش و پژوهش بنیاد دیابت

پایان پیام / ش 140  

روابط عمومی انجمن ملی توسعه سلامت مهر پارسی

نماینده سومین دوره هیات نظارت بر سمن های استانداری خراسان رضوی